Czym jest system parkingowy?

System parkingowy to nowoczesne rozwiązanie nadzorowania przejazdu na strefach parkingowych. Taki system pozwala na kontrole pojazdów wjeżdżających na teren parkingu, jak również modernizuje system płatności za parkowanie. Na całym świecie , wiele zakładów pracy, osiedli mieszkaniowych oraz galerii handlowych korzysta z parkingu zautomatyzowanego. Taki system dostarcza całkowitą kontrole dostępu, zautomatyzowany pobór opłat za parkowanie jak i efektywne i bezpieczne działanie parkingu. Często w takim systemie jest stosowany terminal wjazdowy, który sprawdza bilety oraz karty parkingowe, umożliwia on wjazd na parking tylko upoważnionym kierowcom , poprzez zdalne otworzenie szlabanu.

Szlabany i systemy parkingowe
Szlabany i systemy parkingowe
Jak działa taki system?

Kierowca wjeżdżający na teren parkingu , przystawia kartę zbliżeniowa lub naciska przycisk do pobrania biletu . Na wydrukowanym bilecie zawarte są informacje o godzinie wjazdu, co umożliwi rozliczenie kierowce za czas przebywania na parkingu.
Przy chęci wyjazdu klient musi zeskanować bilet oraz opłacić czas parkowania. Po dokonaniu opłaty , szlaban blokujący wyjazd zostanie automatycznie podniesiony.

Zalety korzystania z systemu parkingowego?

Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na renomę oraz wizerunek firmy , gdyż klienci postrzegają ją jako nowoczesną i innowacyjną. Największą zaletą jest oczywiście usprawnienie funkcjonowania parkingu poprzez urządzeniom wjazdu i wyjazdu , co eliminuje problem z zatorami. Poprzez automatyczne kasy , klient realizuje opłaty szybko i komfortowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu oraz automatycznym szlabanom nie trzeba zatrudniać dodatkowych osób do ochrony oraz obsługi parkingu. Administrator parkingu ma całkowitą kontrolę nad opłatami oraz wjazdem i wyjazdem pojazdu . Co zwiększa jego wygodę użytkowania oraz administrowania. Co najważniejsze taki system bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa na parkingu.

Szlabany i systemy parkingowe
Szlabany i systemy parkingowe
Czy są jakieś ograniczenia, co do miejsca gdzie może być wykorzystywany system parkingowy?

Absolutnie nie! Szlabany parkingowe oraz urządzenia do automatyzacji parkingowej są już dzisiaj stosowane na większych , tak jak na mniejszych powierzchniach parkingowych. Najczęściej systemy parkingowe stosowane jest w obiektach administracji publicznej , obiektach komercyjnych, zakładach pracy oraz bezpiecznych osiedlach.