Rozwiązania serwerowe

Serwer to informatyczne centrum firmy, udostępniające różne biznesowe usługi w sieci. Dzięki rozwiązaniom serwerowym następuje sprawny dostęp do zgromadzonych danych oraz ich efektywne przetwarzanie. Dzięki serwerom następuje zautomatyzowany przepływ danych pomiędzy poszczególnymi działami przedsiębiorstwa. Rolę serwera może pełnić zwykły komputer ale ze względów bezpieczeństwa i wymaganej wydajności najlepiej wykorzystać do tego celu dedykowaną maszynę od renomowanych dostawców takich jak DELL, Lenovo, Fujitsu-Siemens czy innych markowych producentów. Taki wybór gwarantuje nam niezawodne działanie a zastosowane rozwiązania redundantne zapewniają nieprzerwaną pracę maszyny.

Serwery
Serwery

Istnieją serwery plików, serwery aplikacji, serwery www, serwery AD (Active Directory), serwery baz danych oraz wiele innych rozwiązań. Obecnie tego typu realizacje wdraża się w oparciu o systemy firmy Microsoft z rodziny Windows Server oraz na otwartym oprogramowaniu open source , na systemie Linux. Podstawowe założenia gwarantują bezpieczeństwo i ochronę danych w przedsiębiorstwie.

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto zastanowić się jakie rozwiązania i technologię poprawiły by efektywność procesów biznesowych realizowanych w moim przedsiębiorstwie? Ilu użytkowników będzie korzystało z aplikacji i zasobów serwera teraz i w przyszłości? Jakiego rodzaju usługi informatyczne będą nam potrzebne w przeciągu najbliższych lat?

Jeśli masz wątpliwości podczas odpowiadania na powyższe pytania skonsultuj się z naszym ekspertem w tej dziedzinie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.