CO to jest IoT – Internet of things – Internet rzeczy?

Internet Rzeczy (IoT – Internet of Things lub Intelligence of Things) to urządzenia elektroniczne połączone w jednej infrastrukturze przez sieć lokalną i sieć Internet ze sobą. Dzięki takiemu połączeniu urządzenia te komunikują się ze sobą i wymieniają informacje. Na podstawie zebranych informacji mogą wyzwalać pewne scenariusze. Np. po osiągnięciu odpowiednio niskiej temperatury system może automatycznie uruchomić ogrzewanie lub włączyć światło po wykryciu ruchu w pomieszczeniu. Możliwych scenariuszy może być bardzo dużo. Jesteśmy tutaj ograniczeni praktycznie tylko własną wyobraźnią.

IoT ma zastosowanie zarówno w domu, jak i w przemyśle. Do typowych urządzeń IoT zaliczyć można większość urządzeń AGD takich jak pralki, roboty sprzątające, lodówki, wagi łazienkowe, telewizory, oczyszczacze powietrze, systemy oświetlenia, systemy ogrzewania, nawadniania ogrodu itp. Dzięki bogatemu zapleczu w postaci dojrzałego oprogramowania i wielu platformom sprzętowym codziennie realizowane są nowe pomysły.

IOT
IOT
IoT – cyfrowa rewolucja

Zastosowanie technologii opartych o IoT w przemyśle, dzięki m.in. automatyzacji, gromadzeniu danych i ich analizie pozwala na ogromne oszczędności do tej pory niemożliwe do zastosowania.

Połączone ze sobą systemy tworzą ogromną sieć czujników i urządzeń wykonawczych, które tworzą inteligentne miasta. Inteligentne miasta mogą integrować czujniki w infrastrukturze, aby poprawiać zadania konserwacji, zwiększyć efektywność i odnieść wiele innych korzyści. Ta infrastruktura obejmuje wszystkie aspekty od oświetlenia ulicznego i sieci wodociągowej do jezdni i systemów transportowych.

Nasza oferta IoT.

Firma CUS oferuje kompleksowe wdrożenia systemów IoT zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem. Dowiedz się jakie korzyści możesz odnieść po wdrożeniu technologii IoT w swojej firmie lub w domu. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami chętnie zaproponujemy rozwiązanie spełniające Państwa wymagania.

IOT